Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64
A A A A A A+ A++

Wydarzenia i aktualności

23 marca 2022
Podstawowe zasady kultury, o których warto przypomnieć - nasza nowa akcja edukacyjna

  Kilkaset plakatów informujących o podstawowych zasadach kultury, których oczekujemy od podróżujących naszymi autobusami i tramwajami zostało rozlokowanych w pojazdach częstochowskiej komunikacji miejskiej i w wielu budynkach mieszkalnych na terenie naszego miasta.

15 marca 2022
Wraca gotówkowa sprzedaż biletów czasowych u kierowcy i motorniczego w pojazdach częstochowskiego MPK

Od tego tygodnia sukcesywnie przywracana zostaje sprzedaż gotówkowa biletów czasowych u kierowców i motorniczych w naszych pojazdach.

15 marca 2022
Setki pasażerów odwiedziło naszą zajezdnię w ramach dnia otwartego. Dziękujemy za obecność!

Z udziałem prezesa zarządu, Mariusza Sikory, prezydenta Miasta, Krzysztofa Matyjaszczyka i wiceszefa BiR, Mirosława Kuci - Piekarskiego przeprowadziliśmy w niedzielę dzień otwarty na naszej zajezdni. Za organizację wzięli się członkowie Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, którzy jak zwykle nie zawiedli.

7 marca 2022
Darmowa komunikacja miejska dla uchodzców wojennych z Ukrainy do końca marca

Decyzją prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, wprowadzona została darmowa komunikacja miejska dla ukraińskich uchodźców wojennych.

14 lutego 2022
Wakacyjne rozkłady jazdy od 14 do 25 lutego 2022

Biuro Inżyniera Ruchu UM Częstochowy informuje, że w okresie ferii zimowych w województwie śląskim, czyli w dniach 14-25 lutego 2022 r., na wszystkich liniach komunikacji miejskiej w Częstochowie będą obowiązywały rozkłady jazdy „WAKACJE I FERIE ZIMOWE” (od poniedziałku do piątku).

2 lutego 2022
Rocznik gazetowy MPK - idealna lektura na początek roku

Przełom roku to dla MPK zawsze czas podsumowań i wyzwań jakie niesie ze sobą przyszłość. Kilkanaście minionych miesięcy upłynęło w Częstochowie pod znakiem realizacji największych w historii miasta inwestycji tramwajowych i mierzenia się z przeciwnościami jakie przyniosła ze sobą epidemia Covid-19, także w komunikacji miejskiej.

17 listopada 2021
Strefy zamknięte w pojazdach

MPK w Częstochowie spółka z o .o.  informuje, iż w związku z nasilającą się kolejną falą epidemii covid-19, ze względów bezpieczeństwa wprowadza strefy zamknięte dla kierujących pojazdami.

19 października 2021
Dziesięć zmodyfikowanych hybryd już wozi pasażerów częstochowskiego MPK. Pierwszy przegub na testach

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie informuje, że sukcesywnie zwiększa się liczba autobusów hybrydowych, które po przeprowadzeniu niezbędnych modyfikacji technologicznych wracają do regularnej eksploatacji z pasażerami na liniach w mieście i regionie. Aktualnie jest to dziesięć autobusów 12 metrowych.

28 września 2021
Tramwaje wracają w al. Pokoju! Nowoczesne Twisty od piątku będą obsługiwały pasażerów także w tej części miasta

Biuro Inżyniera Ruchu UM Częstochowy informuje, że od 1 października 2021 r. nastąpi powrót tramwajów w Aleję Pokoju do pętli tramwajowej przy Dworcu Raków PKP. Te pozytywne zmiany spowodują następujące korekty na liniach komunikacji miejskiej