Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64
A A A A A A+ A++

FAQ

 

Posiadam dziecko w przedszkolu, co muszę zrobić aby mogło korzystać z darmowych przejazdów?

  • Odpowiedź:Nic. Jeśli dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym korzystają z komunikacji miejskiej w przypadku kontroli wystarczy, aby opiekun poinformował kontrolującego bilety, iż dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły.

Moje dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej poza granicami Polski, co muszę zrobić aby mogło korzystać z ulgowych przejazdów?

  • Odpowiedź: W takim przypadku wystarczy aby dziecko przy kontroli oprócz biletu ulgowego, posiadało dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym wiek i tożsamość. Takim dokumentem może być dowód osobisty lub paszport.

Jestem studentem uczelni zagranicznej, co muszę posiadać aby skorzystać z ulgowego przejazdu?

  • Odpowiedź: Aby móc skorzystać z ulgowego przejazdu należy posiadać bilet ulgowy oraz ważną międzynarodową legitymację studencką International Student Identity Card (ISIC).

Otrzymałem decyzję o przyznaniu renty (emerytury), czy mogę na jej podstawie korzystać z 50% ulgi w przejazdach MPK?

  • Odpowiedź: Nie, z ulgowych przejazdów korzystać można dopiero po otrzymaniu legitymacji emeryta-rencisty wydanej przez ZUS, która jest honorowana jako dokument uprawniający do ulgi.

Posiadam orzeczenie z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Czy przysługuje mi ulga w przejazdach komunikacją miejską?

  • Odpowiedź: Jeżeli na orzeczeniu jako przyczyna niepełnosprawności podany jest symbol 05-R (schorzenia narządu ruchu), przysługuje wówczas 50 % ulga w opłatach za przejazdy komunikacją miejską. Osoby które na orzeczeniu mają podany symbol 04-O (choroby narządu wzroku) mogą podróżować kominikacją miejską za darmo.

Posiadam kartę miejską normalną, lecz ostatnio otrzymałem uprawnienie do ulgowego przejazdu. Czy w takim razie muszę wyrabiać nową kartę?

  • Odpowiedź: Nie, należy jedynie zmienić klasyfikację na posiadanej karcie miejskiej. Zmiany klasyfikacji dokonuje sprzedawca biletów po dostarczeniu przez pasażera karty miejskiej wraz z dokumentem uprawniającym do ulgowego przejazdu (oraz kserokopię).

Czy duplikat karty miejskiej można wyrobić w punktach MPK na terenie miasta?

  • Odpowiedź: Nie, duplikat można wyrobić jedynie w siedzibie Spółki przy Al. Niepodległości 30.